Wkładki topikowe przemysłowe (bezpieczniki mocy) WTNH

Wkładka topikowa jest celowo wprowadzonym do obwodu „słabym ogniwem”, które zapewnia obiektowi zabezpieczanemu ochronę przed termicznymi i elektrodynamicznymi skutkami zwarć i przeciążeń.

Odłączanie czasem bardzo wysokich mocy zostało osiągnięte przez specjalną konstrukcję topików umieszczonych w medium gaszącym (piasek kwarcowy), dokładne dopasowanie topika celem podziału łuku elektrycznego oraz jego chłodzenie przez piasek kwarcowy. Dzięki fizycznym właściwościom topika, a także zjawisku rozpadu topika w chwili przerwania obwodu, osiąga się dodatkowo ograniczenie spodziewanego prądu zwarciowego do wartości prądu ograniczonego, przez co elektrodynamiczne obciążenie instalacji zostaje zdecydowanie zmniejszone.

Wkładki topikowe przemysłowe zwłoczne kompaktowe

Seria WTNH00C (kompaktowe) o charakterystyce wyzwalania gG (zwłoczne) Wkładki topikowe nowej konstrukcji o budowie kompaktowej posiadają korpus o zmniejszonej szerokości, co czyni wkładkę tańszą i lżejszą.Zmniejszone wymiary korpusów nie utrudniają stosowania ich w standardowych podstawach.

Wkładki topikowe przemysłowe zwłoczne

Seria WTNH1, WTNH2, WTNH3 o charakterystyce wyzwalania gG (zwłoczne). Wkładki topikowe przemysłowe o standardowym rozmiarze i konstrukcji.

Cechy charakterystyczne

  • wysoka zwarciowa zdolność wyłączania dla wszystkich wielkości wkładek i prądów znamionowych
  • wysoka zdolność ograniczania prądu zwarcia
  • stabilność charakterystyk prądowo-czasowych oraz pełna selektywność działania


wkłądki topikowe instalacyjne szybkie (BIWTs)

pobierz: